Bize Ulaşın: 00 90 (212) 217 33 67 / 68/ 69

"Tahvil ve Yatırım Fonları vadeleri boyunca ve zaman içerisinde değişen derecelendirme notları alım-satım işlemlerini artırırken bunun temel sebebi, genellikle portfolyo yöneticilerinin belirli bir derece kategorisini yatırım bantı olarak görüp, derecesi yükselen ya da azalan menkul kıymeti satarak yerine yatırım seviyesine uygun menkul kıymeti satın almalarıdır."

Şirket Hakkında

 

TÜRK- KREDİRATİNG HAKKINDA

Kısa adı Türk-KrediRating olan TCR TCR Kredi Derecelendirme Hiz. A.Ş (TCR), Türkiye’nin öncü ve bağımsız bir derecelendirme kuruluşudur. TCR, 08.08.2007 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) aldığı bir karar ile Kredi Derecelendirme lisansını almıştır. Kuruluşumuz Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme hizmeti vermeye yetkili ilk Türk derecelendirme kuruluşlarından biridir. Bankacılık sektörünün üst kurulu olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yetkilendirilmek için hazırladığımız dosya, şu anda Kurum tarafından incelenmektedir. Yakın zamanda BDDK’dan da gerekli yetki belgelerini almayı bekliyoruz.

Derecelendirme faaliyeti ile son yıllarda tanışan ülkemizde, TCR, şirketlerin risk ölçüm ve derecelendirmesini en etkin ve yüksek standartta sağlayacak uluslararası deneyime ve akademik birikime sahiptir. Tarafsız, adil, doğru, hesap verilebilir ve sorumluluk gerektiren titiz bir çalışma olan derecelendirme faaliyetini kusursuz yerine getirecek kadromuz, büyük bir dikkat ve özen ile oluşturulmuştur. TCR, ülkemiz için yeni olan bu alanı uluslararası saygı gören bir seviyeye getirmeyi misyon edinmiştir.

SPK ve BDDK tarafından belirlenen nitelikleri taşıyan, büyük bir bilgi ve tecrübeye sahip kadrosu ile TCR, müşterilerine yüksek kalitede derecelendirme hizmeti sunmaktadır. TCR bu hizmeti yerinen getirirken, uluslararası deneyimi ve akademik birikimi ile aşağıdaki isimlerden oluşan Danışma Kurulundan destek alır.

Derecelendirme kavramı ile yeni yeni tanışan Türk şirketleri, gelişen yerli ve küresel şartlar nedeniyle konu ile yakından ilgilenmek durumunda kalacaklardır. 2009 başında Türkiye’de uygulanmaya başlayacak olan Basel II standartları, şirketlerin bu ilgisini daha da arttırmaktadır. Özellikle 2009’dan sonra Ülkemizde derecelendirme faaliyetlerinin yoğunluğu artacaktır. Önümüzdeki yıllarda, derecelendirme gerek finansal piyasalarda gerekse ekonomik hayatta istikrarın sağlanması için kritik bir gündem maddesi olacaktır.

TCR, şirketlerin gelişen ve değişen piyasa şartlarına uyumlarını sağlayacak büyüme potansiyelini yakalayabilmeleri için kritik önemde olan aşağıdaki beş dalda uzmanlık hizmeti sunmaktadır.

- Kredi derecelendirme

- SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi

- Sermaye Piyasası Araçlarının Derecelendirmesi

- Bankaların İçsel Derecelendirme Sistemlerinin Derecelendirmesi

- Araştırma ve Eğitim

Bu konularda, uzman kadromuz ve geçerliliği bilimsel yöntemlerle test edilmiş metodolojimiz ile sunduğumuz, yüksek kalite hizmetlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen arayınız. Uzmanlarımız konu ile ilgili her ayrıntıda size kaliteli bir rehberlik sunacaklardır.

 

интернет эффективныйyandexghjdthrf cfqnfмассовая
Haberlerimiz İçin Abone Olabilirsiniz.

exhibition stand turkey tüp bebek ankara seo hizmeti
Arabulucuk Sertifikası Programı