Bize Ulaşın: 00 90 (212) 217 33 67 / 68/ 69

"Tahvil ve Yatırım Fonları vadeleri boyunca ve zaman içerisinde değişen derecelendirme notları alım-satım işlemlerini artırırken bunun temel sebebi, genellikle portfolyo yöneticilerinin belirli bir derece kategorisini yatırım bantı olarak görüp, derecesi yükselen ya da azalan menkul kıymeti satarak yerine yatırım seviyesine uygun menkul kıymeti satın almalarıdır."

Kredi Notu İzleme

 GÖZETİM POLİTİKALARI

Bir kez rating kararı kesinleştiğinde, firma TCR’in devam eden gözetimi altına alınmaktadır. Bu gözetim sürecinde geçici ve yıllık sonuçlar en azından çeyrek zaman dilimleriyle dört kez gözden geçirilmekte ve firmanın diğer gelişmeleri takip edilmektedir. TCR ratingi herhangi bir zamanda yeniden değiştirebilmektedir. Yani ölçümlenen şirketler detaylı bir yeniden gözden geçirilmeye yıllık periyotlarla konu olmaktadır.

Halen, bir kredi yükseleceği görüşüyle gözden geçirileceğine dair kuvvetli bir ihtimal varsa o zaman görüşün “Pozitif” (Positive) olarak tanımlanır, eğer bir kredi için görünüm kuvvetli bir olasılıkla düşeceği görüşüyle gözden geçiriliyorsa bu ise “ Negatif” (Negative) olarak tanımlanır. Önceden sezilebilen bir gelecek için bir kredideki tesviye ihtimali düşük olarak düşünülüyorsa, kredi görüşü “ İstikrarlı” (Stable) addedilir. Bunlara ek olarak, bu uygulamaların hiçbiri mevcut olmazsa görünüş dar anlamda “Gelişen” (Developing) olarak tanımlanabilir.

Ne var ki, pozitif veya negatif görünüş kredideki gelecek kararını içeren bir açıklama değildir. Hatta istikrarlı bir kredi görüşüyle kredi verenin kredisi şartlara bağlı olabilmekte ve kredi görüşündeki değişimlere bağlı olmaksızın ayarlanabilmektedir.

 

 

создание utmвыдачи сниппетзащищенныйлечение
Haberlerimiz İçin Abone Olabilirsiniz.

exhibition stand turkey tüp bebek ankara seo hizmeti
Arabulucuk Sertifikası Programı